ОУ "Петко Рачев Славейков" гр. Варна

Информационни технологии

През месец октомври по време на 48-та НАЦИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЯ
ПО ВЪПРОСИТЕ НА ОБУЧЕНИЕТО ПО ФИЗИКА на тема: „Ядрената
физика и енергетика в образованието по физика” бяха връчени
наградите на ученици за есе по физика на тема „Бележити български
физици”. Наградени бяха трима наши ученици:
І-ВО МЯСТО: ВИКТОРИЯ ТОДОРОВА – 7е КЛ.; ОУ „П. Р. СЛАВЕЙКОВ“ – ВАРНА;
„Приноси на българските физици в областта на ядрената физика и ядрената
енергетика“; научен ръководител: Станимирка Савова
II-РО МЯСТО: БОЖАНА ХРИСТОВА – 7 д КЛ.; ОУ „П. Р. СЛАВЕЙКОВ“ – ВАРНА;
„Открития, направени от български физици“; научен ръководител: Станимира
Савова
III-ТО МЯСТО: ТЕОДОР МИХОВ – 7 дКЛ.; ОУ „П. Р. СЛАВЕЙКОВ“ – ВАРНА; ОУ „П.
Р. СЛАВЕЙКОВ“ – ВАРНА; „Открития, направени от български физици”; научен
ръководител: Станимира Савова

Прочети още...

Национален ученически конкурс за есе, стихотворение, рисунка и мултимедиен проект „Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира…“, посветен на 180 – годишнината от рождението на сливенския войвода и борец за свобода Хаджи Димитър. В надпреварата се включиха над 200 ученици от цялата страна.
В категория „Мултимедиен проект“, втора възрастова група от VII до IX клас

Трета награда – Теа Чакърова – Основно училище „П.Р. Славейков“-Варна.

Прочети още...

Наши ученици участваха на Национален конкурс – Морето не е за една ваканция

Национален конкурс „Морето не е за една ваканция”- 2020 г.- гр.Бургас

Раздел „Компютърна рисунка“
ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА 5-7 кл.

Първо място – Лилиан Ангелова- 6 клас, ОУ „П. Р. Славейков”- Варна
ПООЩРЕНИЕ :
Стела Дойнова- 7 клас- ОУ «П. Р. Славейков»- Варна- за техника

Раздел „фотография“

ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА /5-7 КЛАС/

Трето място-
София Петровска – 5 клас, ОУ „П.Р.Славейков“- гр. Варна
Поощрение:
Павел Колев – 3клас, ОУ „П.Р. Славейков“ – гр. Варна

Прочети още...

XV Национален конкурс за литературно творчество и компютърна рисунка ,,Mopeтo, Mopeтo, Mopeтo…”, Bapнa 2020 r.
Раздел КОМПЮТЪРНА РИСУНКА
ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА 5-7 КЛАС

ПЪРВА НАГРАДА
Стела Владимирова Дойнова, OУ ,,П.Р.Славейков“, rp. Bapna,7 а клас
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА
Никол Калоянова Роева, OУ ,,П.Р.Славейков“, rp. Bapna,7 б клас

Прочети още...

Отлично представяне на наши ученици на IT състезанието „България – древна и млада“

И тази година учениците от 6 и 7 клас се представиха отлично в Регионалното състезание по ИТ „България – древна  имлада”. Група 6 клас: 3 място заеха Белослава Терзиева, 6а клас и Михаела Стаменова, 6е клас. В група 7 клас: 1 място – Даниела  Янкова и Елинор Атанасова, 7б клас;

2 място – Йоанна Дякова, 7е клас и 3 място –  Йоанна Николова, 7г клас.

Прочети още...

Участие в състезанието
по информационни технологии „ИТ Знайко +“

От 15.04. до 17.04.2016 г. в Рибарица се проведе Национален кръг на състезанието по информационни технологии „ИТ Знайко +“.

Учениците Нико Трушев и Пресиян Пенков от 6в клас участваха в този кръг на състезанието, където се представиха отлично.

Прочети още...

Състезание „Св. Николай Чудотворец“ – гр. Бургас

Neda 5 b

На националното състезание по математика и информационни технологии „Св. Николай Чудотворец“ 2015г. в раздел Информационни технологии 5-6 клас Неда Иванова от 5б клас на ОУ „Петко Р. Славейков“ спечели призовото 3 място.

Прочети още...