ОУ "Петко Рачев Славейков" гр. Варна

Математика

Награди от математическия турнир „Иван Салабашев“ 2017 г.

Третокласници от ОУ „Петко Р. Славейков“ – отново сред първите на математическия турнир „Иван Салабашев“ 2017 г.
 
На първо място  с максимален брой точки  е Алекс Киричев, който за пореден път показа високо ниво в подготовката си по математика.
Престижното второ място завоюваха Павел Василев и Владислав Серафимов, а трето място спечели Симеон Петров.
Грамота за отлично представяне получават Биляна Славова, Ева Бурова, Ева Градева, Кристина Симеонова, Константин Белоперкин и Стефания Бочева.
Прочети още...

Математически турнир „Черноризец храбър“

На 01 ноември 2017г. (сряда) от 11,00 часа ще се проведе ХХVІ есенен  математически турнир „Черноризец храбър” за ученици от 2 до 12 клас, разпределени в 6 възрастови групи – 2 клас, 3-4 клас, 5-6 клас, 7-8 клас, 9-10 клас, 11-12 клас. . Време за работа 90 минути (за втори клас – 60 минути). Състезанието ще се проведе в ОУ „П.Р.Славейков” – Варна.

         Записването на желаещите за участие става само в ОУ „П.Р.Славейков” – Варна от 16.10. до 26.10.2017г. в канцеларията на училището от 08,00 до 09,30 часа, от 12,00 до 13,30 часа и от 16,00 до 18,00 часа всеки делничен ден.

Прочети още...

Виктор Илиев III г – златен медал от SASMO

В провелото се през април 2016 азиатско математическо състезание SASMO Виктор Илиев от III г е награден със златен медал, той води световното класиране във възрастовата си група между 2149 участника.

Прочети още...

Математика без граници – медалисти IV клас

20160225_115339

Радостин Дончев – 4в клас, бронзов медал от зимен кръг на „Математика без граници“
Александър Йорданов – 4в клас, сребърен медал от зимен кръг на „Математика без граници“

Прочети още...

Математика без граници – медалисти II клас

Стефания Милева – II д – златен
Иван Иванов – II д – златен
Звездемир Пенев – II д – сребърен
Натали Георгиева – II б – сребърен
Габриела Гергевска – II г – сребърен
Стефан Филчев – II в – сребърен
Николай Иванов – II д – бронзов
Александър Тодоров – II а – бронзов
Доротея Русева – II е – бронзов
Ния Петрова – II б – бронзов
Стела Дойнова – II а – бронзов

Прочети още...